59 Rajd Wisły


Pomiędzy 24 a 26 maja rozegrana zostanie druga runda LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Będzie to 59. Rajd Wisły, powracający po 10 latach przerwy do królewskiego cyklu.

- Miło mi zaprosić wszystkich sympatyków sportu rajdowego zarówno tych uprawiających tę dyscyplinę jak i ich kibiców na 59 Rajd Wisły, który odbędzie się w dniach 24-26.05.2013 roku - mówi Andrzej Szkuta, dyrektor rajdu. - Tegoroczna edycja rajdu odbędzie się na terenach powiatów cieszyńskiego, jastrzębskiego i pszczyńskiego.

- Po dziesięcioletniej przerwie wracamy do najwyższej ligii w kraju czyli do cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nasz rajd stanowi również rundę Rajdowego Pucharu Polski.

- Na trasie rajdu każdego dnia rozegrane zostaną trzy odcinki specjalne. Zawodnicy pokonają prawie 176 kilometrów oesowych przy długości całego rajdu 580 kilometrów.

- Kibiców zapraszamy do Wisły, gdzie w Miejskim Centrum Kultury przy Placu Hoffa zlokalizowany będzie od piątku 24 maja Punkt KIBICA. Już w tym dniu będzie można podziwiać zawodników, którzy o godz. 19.00 rozpoczną rajd tzw Ceremonią Startu. Wcześnie,j bo w godzinach 8.00-12.00 na terenie Amfiteatru w Istebnej bedzie można się przyjrzeć badaniu kontrolnemu samochodów zgłoszonych do rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polsk.

Również w piątek w godzinach 11.00-16.00 na zamkniętym fragmencie drogi przy Kompleksie Zagroń przeprowadzony zostanie odcinek testowy.
Od piątku do niedzieli na parkingach Kompleksu Zagroń funkcjonować będzie park serwisowy.

żródło: http://rsmp.pl/


Serdecznie zapraszamy kibiców!

www.rajd-wisly.pl

Wróć